×
ul. Henryka Sienkiewicza 65
25-002 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
22.08.2018
Aktywnie z językiem polskim w Górach Świętokrzyskich

Młodzież polskiego pochodzenia z Ukrainy weźmie udział w obozie dla animatorów inicjatyw kulturalnych.

To nowy projekt pn. "Magicznym szlakiem przygody z językiem polskim w Górach Świętokrzyskich", który będzie realizowany do 30 października 2018 r.
Realizatorem projektu jest Chmielnicki Uniwersytet Narodowy przy współpracy ze Stowarzyszeniem Integracja Europa - Wschód.
Celem inicjatywy jest wsparcie społeczności polskiej na Ukrainie poprzez aktywizację młodzieży polskiego pochodzenia podczas organizacji szkoleniowo-liderskich obozów dla 20 młodzieżowych animatorów środowisk polskich za granicą. 

Jakie działania zaplanowano?

  • organizację w województwie świętokrzyskim obozu dla 20 młodzieżowych animatorów inicjatyw kulturalnych - osób polskiego pochodzenia
  • warsztaty teatralne i literackie, szkolenia z animacji w Kielcach, zajęcia z budowania wizerunku w mediach i oczywiście liczne spotkania z polską młodzieżą.

Chcemy, aby po naszym projekcie młodzi ludzie polskiego pochodzenia z Ukrainy wiedzieli jak aktywnie i skutecznie działać na rzecz promocji polskiej kultury na arenie międzynarodowej.
A co równie ważne: by Kielce i świetokrzyskie stały się miejscem inspiracji do nowych działań i bliższych kontaktów z Polską.

Nasza wspólna z Uniwersytetem inicjatywa uzyskała akceptację w konkursie Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie i będzie współfinansowana w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce na podolskich i świętokrzyskich edukacyjnych szlakach!

Krzysztof Kalita

Aktywnie z językiem polskim w Górach Świętokrzyskich
Aktywnie z językiem polskim w Górach Świętokrzyskich