Nasze filmy na YouTube

Kontakt

  • 25-002 Kielce
    ul. Henryka Sienkiewicza 65
  • tel. +48 796 548 507
  • fax.
  • E-mail: kontakt@siew.org.pl
  • Skype: siew_kielce

SIEW na międzynarodowej konferencji we Lwowie nt. rozwoju regionalnego Ukrainy

20.06.2017

21 czerwca we Lwowie odbędzie się międzynarodowe Seminarium Kierowników Struktur Obwodowych Administracji ds. Rozwoju Regionalnego.

Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach projektu Ministerstwa Rozwoju RP pn. „Wzrost atrakcyjności inwestycyjnej Ukrainy oraz konkurencyjności regionów” oraz Programu "U-LEAD z Europą". Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej 2016. Krzysztof Kalita w imieniu Stowarzyszenia Integracja-Europa Wschód i Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej zaprezentuje doświadczenie SIEW w realizacji polsko - ukraińskich projektów rozwojowych we współpracy z NGO i administracją samorządową na Ukrainie.

Oprócz międzynarodowej wymiany doświadczeń rozmowy będą toczyć się na tematy Strategii Państwa w Rozwoju Regionalnym Ukrainy do 2020 roku, a także realnego procesu decentralizacji finansów publicznych.  Drugi dzień konferencji będzie realizowany we współpracy z partnerem z Niemiec.

Warto dodać, iż Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód już po raz kolejny będzie wspierać Ministerstwo Rozwoju w tym projekcie.

Autorka Ira Vitiuk