×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
22.01.2013
Zimowa Szkoła Języka Polskiego w Kielcach

W dniach 22-31 stycznia 2013 r. Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód organizuje Zimową Szkołę Języka Polskiego dla młodzieży z Ukrainy.

W wizycie w Kielcach weźmie udział 15 osób z Chmielnickiego. W ramach planowanej Zimowej Szkoły, młodzież, oprócz codziennych lekcji z języka polskiego będzie uczestniczyć w praktykach organizowanych w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach. Praktyki będą okazją do doskonalenia języka poprzez uczestnictwo w codziennych pracach Muzeum, w tym pomoc w realizacji programu ferii zimowych dla dzieci i młodzieży z Kielc, uczestnictwo w przedsięwzięciach kulturalnych, spotkaniach z młodzieżą i mieszkańcami Kielc. W ramach Szkoły zaplanowano szereg atrakcji w tym: spektakl w Teatrze Żeromskiego w Kielcach, wizyta w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, zwiedzanie Świętego Krzyża, Pałacu Biskupów Krakowskich, Kadzielni oraz Centrum Geoedukacji w Kielcach, Rezerwat „Wietrznia”.
Oczywiście, podczas zaledwie 11 dni nie można nikogo nauczyć biegłego posługiwania się językiem, można jednak skłonić do dalszej samodzielnej nauki. Zimowa Szkoła Językowa będzie dla jej uczestników zarówno okazją do przyswajania wiedzy, jak i do dobrej zabawy.

Zimowa Szkoła Języka Polskiego w Kielcach