×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
19.03.2013
Rusza II Szkoła Języka Polskiego w Kielcach

Już od środy – 20 marca rusza kolejna szkoła języka polskiego organizowana dla młodzieży z Ukrainy. Będzie to już druga edycja szkoły językowej organizowana przez nasze Stowarzyszenie.

Tym razem Kielce i region odwiedzi 10 młodych gości z Ukrainy, którzy zwiedzać będą zabytki ziemi świętokrzyskiej i uczyć się języka polskiego. Zajęcia odbywać się będą w Muzeum Dialogu Kultur, gdzie młodzież będzie także odbywać swoje praktyki językowe. W ramach wycieczek zaplanowano zwiedzanie pięknych świętokrzyskich zamków w tym: Zamek Krzyżtopór, Zamek w Szydłowie oraz Pałac w Kurozwękach.
Podczas wycieczki śladami zamków i pałaców uczestnicy zwiedzą także Staszów - miasto (obecnie stolica powiatu), którego właścicielami byli przedstawiciele dawnych polskich rodów takich jak Potoccy, Czartoryscy, Tęczyńscy, Radziwiłłowie.
W ramach Szkoły zaplanowano również szereg atrakcji związanych z Kielcami: zwiedzanie Pałacu Biskupów Krakowskich, Rezerwatu „Wietrznia”, Kadzielni, Centrum Geoedukacji, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, Centrum Designu oraz Targów Kielce. 
Uczestnicy Szkoły będą mieć także okazję praktycznej nauki języka uczestnicząc w zajęciach z młodzieżą z kieleckiej Szkoły Katolickiej oraz w spektaklu naszego kieleckiego Teatru.Podsumowaniem wizyty będzie wieczór polsko – ukraiński który odbędzie się w Muzeum Dialogu Kultur.

Rusza II Szkoła Języka Polskiego w Kielcach