×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
02.09.2013
Dzieci i młodzież z Ukrainy zbierają zużyte baterie w projekcie EKO-OPERACJA

Poprzez akcję Wymieniam baterię na cukierka nauczyciele zachęcali dzieci do zbiórki w wakacje.

Spotkanie miało miejsce 28 sierpnia 2013 r. w Stryżawce k. Winnicy, gdzie tamtejsza szkoła ogólnokształcąca I-III stopnia bierze aktywny udział w projekcie realizowanym przez naszą organizację.

Projekt pn. "Biznes dla ekologii. Wzrost konkurencyjności ukraińskich przedsiębiorstw poprzez rozwój nowoczesnych systemów zbierania odpadów niebezpiecznych w Winnicy" jest współfinansowany przez MSZ w ramach programu Polska Pomoc, a realizujemy go w partnerstwie z Winnickim Regionalnym Centrum Informacji "Kreatyw" oraz Funduszem Charytatywnym "Podilska Gromada".
W ramach projektu rozmieszczono pojemniki na zużyte baterie w 24 miejscach na terenie Winnicy. Dodatkowo do projektu pilotażowo dołączyła wspomniana już szkoła w Stryżawce.
Do końca października w miejscach wskazanych na tej MAPIE szkoły oraz winnickie organizacje i instytucje zbierają zużyte baterie. Po tym czasie dowiemy się, które organizacje lub szkoły zebrały najwięcej baterii. Dla najlepszych ufundowano nagrody.
W czasie akcji eksperci prowadzą spotkania informacyjne w miejscach zbiórki. By zainteresować mieszkańców (a szczególnie młdzież i dzieci) organizowane są różne akcje. W Stryżawce do zbierania zużytych baterii zachęcano dzieci poprzez organizację akcji "Wymieniam baterię na cukierka". 

Dzieci i młodzież z Ukrainy zbierają zużyte baterie w projekcie EKO-OPERACJA