×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
30.04.2014
Dyskusja o przyszłości recyklingu odpadów na Ukrainie

Zakończyła się polsko-ukraińska telekonferencja, która była prowadzona jednocześnie na Ukrainie (Kijów, Winnica) i Polsce (Kielce, Bełchatów).

vn.ukrcei.org

Telekonferencja on-line pod hasłem „Wymiana doświadczeń w zakresie zastosowania europejskich zasad w sortowaniu śmieci w szkołach” odbyła 30 kwietnia jednocześnie w Polsce i na Ukrainie.
O doświadczeniach i europejskich standardach opowiadali przedstawiciele z polskich i ukraińskich organizacji pozarządowych i instytucji realizujących projekty zw. z recyklingiem odpadów w tym:

  • Ogólnoukrainskiej Ekologicznej Organizacji Społecznej "MAMA-86" z Kijowa (Denys Pawlowskyj),
  • Winnickiego Regionalnego Centrum Informacji "Kreatyw" (Oksana Bondar),
  • komitetu organizacyjnego programu "Universiade economic education in Ukraine" (Oleksandr Zahorujko),
  • Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód (Krzysztof Kalita),
  • Urzędu Gminy w Bełchatowie (Marta Bluszcz).

Spotkanie obserwowali goście zaproszeni do Winnickiej Obwodowej Biblioteki im. K.A. Timiriazewa.

Inicjatorami spotkania byli: Centrum Informacji Europejskiej w Winnicy wspólnie ze Stowarzyszeniem Integracja Europa – Wschód w ramach obchodów Dnia Europy 2014.
Centrum w Winnicy działa w ramach akcji „Podzielam wartości europejskie” celem popularyzacji wśród Winniczan wiedzy nt. Europy, jej wartości i standardów.

Wydarzenie zrealizowane zostało dzięki wsparciu Centrum Informacji Europejskiej w obwodzie połtawskim oraz organizacji społecznej Krzemieńczuckie informacyjno – edukacyjne centrum „Klub europejski” pod patronatem Sieci Centrów Informacji Europejskiej na Ukrainie (http://ukrcei.org).
Finansowego wsparcia akcji udzielono w ramach Europejskiego programu Międzynarodowego Funduszu „Odrodzenie” www.irf.ua w partnerstwie z Międzynarodowym festiwalem kina dokumentalnego nt. praw człowieka „Docudays UA”.

_________
Warto przypomnieć, iż w latach 2012 - 2013 Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód, WRCI "Kreatyw", Fundusz Charytatywny "Podilska Gromada" oraz organizacja "MAMA-86" zrealizowały dwa proekoligiczne projekty a Ukrainie w ramach autorskiego programu "EKO-OPERACJA".
Projekty były współfinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej.

Więcej informacji można znaleźć na stronach projektów:
www.batarejka.ekooperacja.eu
www.ekooperacja.eu

Dyskusja o przyszłości recyklingu odpadów na Ukrainie
Dyskusja o przyszłości recyklingu odpadów na Ukrainie