×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
28.04.2010
Pierwsze spotkanie liderów projektu „Youth on the way to Europe without borders”

W ramach realizowanego przez nas projektu wymiany młodzieżowej „Youth on the way to Europe without borders”, w dniach 27- 28 marca gościliśmy w Kielcach liderów organizacji partnerskich, celem zapoznania ich z programem wymiany i wspólnego opracowania szczegółów.

Mimo iż planowo wizyta przygotowawcza zaczynała się w sobotę, liderki z Ukrainy i Estonii przyjechały dzień wcześniej i dzięki temu miały możliwość zwiedzenia miasta. Pogoda była sprzyjająca, więc spacer ul. Sienkiewicza i parkiem Staszica, a następnie odpoczynek w ogrodzie włoskim okazały się przyjemną formą spędzenia dnia. Wieczorem dołączył do nas lider z Turcji, a następnego ranka uczestniczka z Gruzji i wtedy zaczęła się planowa część wizyty. Niestety zabrakło lidera litewskiego, którego przyjazd do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania.

Sobota była dniem planowania. Nasza międzynarodowa grupa została zaproszona do Zespołu Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki, gdzie odbyło się spotkanie z kierownictwem Towarzystwa Szkoły Katolickiej oraz zwiedzanie placówki, w której podczas wymiany 9 maja odbędzie się próba generalna naszej pantomimy. Następnie przystąpiliśmy do pracy nad projektem. Każdy z nas miał wiele spostrzeżeń i pomysłów działań, co zaowocowało ciekawą dyskusją i dopięciem harmonogramu na ostatni guzik. Wieczór przeznaczony został na lepsze poznanie się liderów i integrację.
Następnego dnia nasi goście zabrani zostali w podróż po ziemi świętokrzyskiej- punktem przeznaczenia były potencjalne miejsca zakwaterowania uczestników majowej wymiany. Po różnych perypetiach cel został osiągnięty: demokratycznie wybraliśmy Hotelik Incom na pierwsze siedem dni projektu (30 kwietnia- 7 maja) i Centrum Edukacyjne w Wólce Milanowskiej na zakończenie (7 maja- 10 maja). Przy okazji region odsłonił przed naszymi partnerami swoje walory, dając się poznać jako zróżnicowane i urokliwe miejsce.
Wizyta przygotowawcza, mimo że pełna nieprzewidzianych zwrotów sytuacji, zakończyła się sukcesem- poznaliśmy nawzajem swe oczekiwania i obawy, ustaliliśmy plan działań i pozytywnie nastroiliśmy się na wspólną realizację projektu. Teraz pozostaje tylko załatwianie ostatnich spraw organizacyjnych i odliczanie dni. „Youth on the way to Europe without borders” już wkrótce.

Projekt finansowany w ramach Akcji 3 Programu „Młodzież w działaniu”, nr PL-31-224-2009-R5.

Pierwsze spotkanie liderów projektu „Youth on the way to Europe without borders”