×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
19.08.2015
Targi Kielce SA oficjalnym partnerem w międzynarodowym projekcie SIEW!

Rozpoczęto współpracę na rzecz proekologicznej współpracy gospodarczej polskich i ukraińskich przedsiębiorstw.

Miło nam poinformować, iż Targi Kielce SA - drugi w Europie Środkowo - Wschodniej organizator targów i wystaw jest oficjalnym partnerem Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód w realizacji międzynarodowego projektu pod hasłem POLONIJNY KLASTER EKOLOGICZNY. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Aktualnie wspólnie z Targami Kielce przygotowujemy wizytę gospodarczą dla kilkudziesięciu firm z Ukrainy, które w połowie października wezmą udział w m.in. Targach INNO-TECH EXPO.

Targi Kielce SA

Informacja o projekcie

W 2015 roku zostanie podpisane oficjalne porozumienie na rzecz utworzenia POLONIJNEGO KLASTRA EKOLOGICZNEGO, który będzie platformą współpracy wzajemnie powiązanych firm, uczelni wyższych, jednostek naukowych oraz instytucji otoczenia biznesu funkcjonujących w sektorze ochrony środowiska lub inwestujących w tym kierunku w Polsce i na Ukrainie.
Inicjatywę nawiązania bliższej współpracy gospodarczej podjęły działające w środowisku polonijnym przedsiębiorstwa, instytucje oraz organizacje pozarządowe, dla których Polska jest perspektywicznym kierunkiem dalszego rozwoju.
Zaproszenie do współpracy z zainteresowaniem przyjęły polskie firmy z branży recyklingu odpadów oraz instytucje otoczenia biznesu, w tym tak doświadczeni partnerzy jak Targi Kielce S.A. oraz strefy ekonomiczne i centra obsługi inwestora.
Nad prawidłową realizacją przedsięwzięcia czuwać będzie Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód, które podejmując się roli lidera projektu będzie "bramą" umożliwiającą środowiskom polonijnym na Ukrainie nawiązanie korzystnych relacji gospodarczych w Polsce.
Projekt ma na celu rozwój współpracy gospodarczej z Polską polonijnych przedsiębiorstw i instytucji otoczenia biznesu na Ukrainie. Przewidziano dla tej grupy (min. 15 jednostek) wsparcie poprzez organizację w 2015 r.:
1) Cyklu szkoleń i doradztwa połączonych z warsztatami biznesowymi nt.:

  • pozyskiwanie funduszy UE na krajowe i międzynarodowe inwestycje MŚP,
  • zasady tworzenia i funkcjonowania klastrów biznesowych,
  • uwarunkowania prawne inwestycji przedsiębiorstw w Polsce w zakresie ochrony środowiska,
  • zasady i formy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce,
  • doradztwo prawne i rachunkowe dla firm zw. uwarunkowaniami realizacji inwestycji w Polsce;

2) Konferencji promujących Polskę podczas wizyt studyjnych na Ukrainie;
3) Międzynarodowego Forum Ekologicznego na Targach Kielce oraz misji gospodarczej w Polsce.

MSZ

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Współpraca z Polonią i Polakami za granicą 2015.

Targi Kielce SA oficjalnym partnerem w międzynarodowym projekcie SIEW!
Targi Kielce SA oficjalnym partnerem w międzynarodowym projekcie SIEW!