×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
28.03.2016
Wizyty edukacyjne na polskich uczelniach

Marzec 2016: ponad 70 osób z Ukrainy na spotkaniach w Kielcach!

SIEW.ORG.PL  SIEW.ORG.PL

W dniach 22-23 marca Kielce gościły liczną, bo ponad 70-osobową delegację z Ukrainy. Głównym celem wizyty był udział w Giełdzie Szkół i Uczelni 2016 na Targach Kielce, a także spotkania na kieleckich uczelniach.

Inicjatywa Stowarzyszenia jest odpowiedzią na dynamicznie rosnące zainteresowaniem kształceniem w Polsce przez młodzież z Ukrainy.

Drugi dzień wizyty poświęcono spotkaniom na Politechnice Świętokrzyskiej oraz Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód od 2012 roku regularnie organizuje wizyty edukacyjne do Polski w ramach działalności Polonijnego Multicentrum Edukacyjnego (edua.eu), które utworzono w Winnicy i Chmielnickim dzięki wsparciu ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Dzięki podjętym działaniom Stowarzyszenie we współpracy z partnerskimi organizacjami z Ukrainy zorganizowało już kilkanaście edycji Szkół Języka Polskiego, w których wzięło udział ponad 200 osób z Europy Wschodniej. Warto dodać, iż z tej grupy kilkadziesiąt osób rozpoczęło studia w Kielcach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyt:

1. Politechnika Świętokrzyska (CAŁY ARTYKUŁ >>)

2. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach (CAŁY ARTYKUŁ >>)

Poprzez organizację ww. wizyty edukacyjnej w Polsce Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód kontynuuje rozpoczęty w 2015 roku polsko – ukraiński projekt pod hasłem:

PL+UA=EU
Polsko – ukraińskie spotkania na szlaku do Zjednoczonej Europy.

Głównym celem projektu jest promocja polskiej kultury i edukacji na Ukrainie.

W 2015 roku inicjatywa ta uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu MSZ "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2015".
W tym roku kontynuujemy działania we współpracy także z Targami Kielce SA oraz partnerskimi organizacjami z Ukrainy.

Autor: Krzysztof Kalita

Fotografie: archiwum Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Wizyty edukacyjne na polskich uczelniach