×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
10.05.2016
Kraków na szlaku edukacyjnym gości z Ukrainy

Ponad 50 osób zawitało do krakowskich uniwersytetów na zaproszenie SIEW.

PL+UA=EU. POLSKA: Europa w praktyce

W dniach 4-6 maja do Kielc i Krakowa przybyła liczna, bo ponad 50-osobowa delegacja z Ukrainy. Głównym celem wizyty był udział w wizycie edukacyjnej oraz spotkania na polskich uczelniach wyższych.

Inicjatywa Stowarzyszenia jest odpowiedzią na dynamicznie rosnące zainteresowaniem kształceniem w Polsce przez młodzież z Ukrainy.

PL+UA=EU. POLSKA: Europa w praktyce

Pierwszy dzień wizyty poświęcono spotkaniom na Politechnice Świętokrzyskiej oraz Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Drugiego dnia goście z Ukrainy zawitali do Krakowa tj. Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej.

Wizyta zakończyła się miłym spacerem po historycznej stolicy Polski.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty w Krakowie:

Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód od 2012 roku regularnie organizuje wizyty edukacyjne do Polski w ramach działalności Polonijnego Multicentrum Edukacyjnego (edua.eu), które utworzono w Winnicy i Chmielnickim dzięki wsparciu ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Dzięki podjętym działaniom Stowarzyszenie we współpracy z partnerskimi organizacjami z Ukrainy zorganizowało już kilkanaście edycji Szkół Języka Polskiego, w których wzięło udział ponad 200 osób z Europy Wschodniej. Warto dodać, iż z tej grupy kilkadziesiąt osób rozpoczęło studia w Kielcach.

Poprzez organizację ww. wizyty edukacyjnej w Polsce Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód kontynuuje rozpoczęty w 2015 roku polsko – ukraiński projekt pod hasłem:

PL+UA=EU
Polsko – ukraińskie spotkania na szlaku do Zjednoczonej Europy.

Głównym celem projektu jest promocja polskiej kultury i edukacji na Ukrainie.

W 2015 roku inicjatywa ta uzyskała dofinansowanie w ramach konkursu MSZ "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2015".
W tym roku kontynuujemy działania we współpracy także z Targami Kielce SA oraz partnerskimi organizacjami z Ukrainy.

Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód oraz Winnickie Regionalne Centrum Informacji Europejskiej serdecznie dziękują pracownikom Konsulatu Generalnego w Winnicy, Charkowie, Lwowie oraz Wydziałowi Konsularnemu Ambasady RP w Kijowie za wsparcie organizacyjne i pomoc w uzyskaniu wiz dla uczestników wizyty edukacyjnej do Polski.

Autor: Krzysztof Kalita

Fotografie: archiwum Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód.

Kraków na szlaku edukacyjnym gości z Ukrainy