×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
17.05.2016
Dzień Europy w Winnicy 2016 - fotorelacja

Tysiące Winniczan świętowało Dzień Europy w międzynarodowym towarzystwie.

PL+UA=EU

Tradycyjnie do obchodów dołączyło Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód, które w tym roku kontynuuje międzynarodowy projekt pod hasłem "PL+UA=EU". Tegoroczne hasło naszych działań to: POLSKA: Europa w praktyce.

Nie zawiedli i bardzo aktywnie wsparli projekt nasi partnerzy tj. Winnickie Regionalne Centrum Informacji "Kreatyw", Biblioteka im. K.A. Timiriazewa, Stowarzyszenie Bibliotek Winnicczyzny oraz Ogólnoukraińska Sieć Centrów Informacji Europejskiej.

Dziękujemy za pomoc także naszym wolontariuszom z Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego tj. Olenie, Switlanie, Julii, Marusi, Natalii i Andrijowi, którzy już drugi uczestniczą w projekcie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Autor: Magdalena Kalita

Fotografie: Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód oraz Winnickie Regionalne Centrum Informacji "Kreatyw"

O projekcie

13 maja do winnickich szkół i bibliotek znów zawitała polsko - ukraińska "komanda" SIEW, WRCI Kreatyw i studentów z Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego.

Tego dnia zorganizowano 3 spotkania w szkole nr 35 oraz Winnickiej Obwodowej Bibliotece im. K.A. Timiriazewa. Wzięło w nich udział niemal 300 uczniów, nauczycieli oraz wszystkich, kogo interesuje Polska i Unia Europejska.

Tradycyjnie zorganizowano pokazową lekcję języka polskiego oraz ciekawe konkursy wiedzy na temat Polski i Unii Europejskiej. Dodatkowo uczniowie ze szkoły nr 35 przygotowali zaśpiewali polskie piosenki i recytowali wiersze.

Zakończeniem udanego dnia było spotkanie w bibliotece i ciekawa dyskusja ze studentami z Winnickiego Uniwersytetu Medycznego, którzy na Ukrainę przyjechali aż z Kirgistanu.

PL+UA=EU

Nasz projekt pod hasłem "PL+UA=UE. Polsko – ukraińskie spotkania na szlaku do Zjednoczonej Europy" w 2015 roku uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu MSZ "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2015".
Warto dodać, iż we wrześniu 2015 r. w ramach tego projektu zorganizowano Objazdową Szkołę Języka Polskiego pod hasłem „Spotkaj Polskę w…“ (ukr.: „Зустрінь Польщу в…“) w obwodach winnickim, chmielnickim i żytomierskim.
Zorganizowaliśmy ponad 50 spotkań, w których wzięło udział ponad 2000 osób!

W tym roku hasłem przewodnim jest: "POLSKA: Europa w praktyce".
Polskie i ukraińskie organizacje poprzez spotkania informacyjne przedstawiają zasady i możliwości edukacji, pracy i osobistego rozwoju w Polsce i Unii Europejskiej.
Spotkania mają przede wszystkim praktyczny charakter.
Co to oznacza?
Polacy, a także Ukraińcy studiujący i pracujący w Polsce przedstawiają realia życia w Unii Europejskiej. Podczas dyskusji opowiadamy o wielu praktycznych aspektach rozpoczynania edukacji, czy życia w Polsce.
Ukraińscy studenci z Kielc dzielą się swoimi wrażeniami oraz poradami, jak udanie rozpocząć studia w Polsce.

Dodatkowo w ramach projektu cyklicznie organizowane są comiesięczne wyjazdy edukacyjne do Polski, w których od marca 2016 roku wzięło już udział ponad 200 osób!
Jest to odpowiedź na ogromne zaintereowanie edukacją w Polsce.
„POLSKA: Europa w praktyce”.

Autor: Krzysztof Kalita

Spotkania winnickiej szkole nr 35

Spotkanie w Winnickiej Obwodowej Biblitece im. K.A. Timiriazewa

Dzień Europy w Winnicy 2016 - fotorelacja
Dzień Europy w Winnicy 2016 - fotorelacja
Dzień Europy w Winnicy 2016 - fotorelacja
Dzień Europy w Winnicy 2016 - fotorelacja