×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
01.06.2016
Rozpoczęły się audyty w ukraińskich przedsiębiorstwach w ramach projektu CERTUA

Pierwsza wizyta została zorganizowana w winnickim przedsiębiorstwie Glikochim Sp. z o.o.

W przedsiębiorstwie „Glikochim” Sp. z o.o. – producencie gliceryny destylowanej, spełniającej standardy jakości w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, rozpoczęto audyt i szkolenia w ramach projektu „Europejski System Rozwoju CERTUA”. Prace dotyczą tematyki wprowadzania systemów zarządzania jakością oraz bezpieczeństwa żywności, zgodnie z wymaganiami standardów ISO 9001:2015 oraz 22000:2005, które opierają się na zasadach HACCP.

Eksperci Centrum Metodycznego i Rozwoju Systemów Zarządzania Winnickiej Izby Handlowo - Przemysłowej tj. Ludmiła Pigariowa oraz Iryna Chomutowska przeprowadziły diagnostyczny audyt oraz przygotowały specjalistyczny raport.
Przedsiębiorstwo „Glikochim” jest zlokalizowane w Kalinówce, w obwodzie winnickim.
Przedsiębiorstwo rozpoczęło produkcję gliceryny w 1996 roku oraz sukcesywnie rozwinęło się w ciągu ostatnich lat. W latach 2013-2015 przedsiębiorstwo zmodernizowało wyposażenie przy wykorzystaniu technologii wiodących europejskich firm.
„Glikochim” Sp. z o.o. posiada trwałe i dobre relacje z firmami z Polski w ramach porozumień. Przedstawiciele firmy wielokrotnie odwiedzali polskich partnerów oraz gościli ich u siebie. Dalej zamierzają podtrzymywać dobre relacje z polskimi kontrahentami.

 

CERTUA

27 kwietnia 2016 roku w Winnickiej Izbie Handlowo - Przemysłowej odbyła się prezentacja polsko - ukraińskiego projektu pod hasłem Europejski System Rozwoju CERTUA. Prezentacja była także okazją do oficjalnego podpisania umów o współpracy pomiedzy Stowarzyszeniem Integracja Europa - Wschód reprezentowanym przez prezesa Krzysztofa Kalitę, Winnicką Izbą Handlowo - Przemysłową reprezentowaną przez wiceprezesa Stepana Lypkania oraz partnerskimi organizacjami:

 • Winnickim Kulturalno - Oświatowym Związkiem Polaków reprezentowanym przez prezes Alicję Ratyńską,
 • Winnickim Stowarzyszeniem "Kresowiacy" reprezentowanym przez prezesa Jerzego Wójcickiego,
 • Ukraińsko - Polskim Centrum Integracji Europejskiej w Chmielnickim Uniwersytecie Narodowym reprezentowanym przez dyrektora Olega Poliszczuka.

Projekt jest współfinansowany ze środków polskiego Senatu w ramach realizacji zadania zleconego w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 roku.

W ramach projektu przewidziano organizację:

 • specjalistycznych szkoleń, audytów i doradztwa gospodarczego w zakresie przygotowania kadr firm do wdrażania międzynarodowych standardów serii ISO 9000, ISO 22000 (НАССР).
 • cyklu misji gospodarczych i udział w Targach Kielce z udziałem polonijnych przedsiębiorstw oraz instytucji otoczenia biznesu,
 • specjalistycznych szkoleń i doradztwa gospodarczego w zakresie możliwości realizacji inwestycji i działalności w Polsce.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili:

 • Wicekonsul Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy Wojciech Mrozowski,
 • dyrektorzy i właściciele przedsiębiorstw zainteresowani wprowadzeniem systemu zarządzania jakością zgodnie z międzynarodowym standardem ISO 9001 oraz systemem zarządzania bezpieczeństwem żywności zgodnie z wymogami ISO 22000 (HACCP),
 • przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji zainteresowanych współpracą z polskimi partnerami w zakresie możliwości realizacji inwestycji w Polsce,
 • przedstawiciele organizacji pozarządowych i mediów.

Realizacja projektu przyczynie się do rozwoju polsko - ukraińskiej współpracy w sferze europejskiej certyfikacji i standaryzacji.

Zapraszamy do udziału w projekcie!

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod nr tel.: (0432) 52-59- 57, (098) 41-70- 539.

Źródło informacji i fotografie: Вінницька торгово-промислова палата

CERTUA

CERTUA

Europejski System Rozwoju CERTUA

Projekt otrzymał dofinansowanie z Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w wysokości 150 000,00 złotych na wsparcie 40 przedsiębiorstw i organizację szkoleń w tematyce ISO, doradztwa prawno - księgowego oraz misji gospodarczych na Targi Kielce i do Polski.

Partnerzy z Ukrainy:

 • Winnicka Izba Przemysłowo – Handlowa
 • Ukraińsko – Polskie Centrum Integracji Europejskiej w Chmielnickim Uniwersytecie Narodowym
 • Winnicki Kulturalno – Oświatowy Związek Polaków
 • oraz Winnickie Stowarzyszenie Kresowiacy.

Partnerzy z Polski:

 • Targi Kielce S.A.
 • Kancelaria Prawno – Finansowa Radcy Prawnego Łukasz Kozera
 • Europejskie Stowarzyszenie Promocji Nauki w Krakowie.

Wyniki konkursu "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą - 2016" ogłoszone zostały na poniższej stronie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej:

http://senat.gov.pl/aktualnosci/art,8516,rozpatrzenie-ofert-zlozonych-w-konkursie-wspolpraca-z-polonia-i-polakami-za-granica-w-2016-r-.html

Naszym partnerom, którzy poparli projekt serdecznie gratulujemy i zapraszamy do dalszej współpracy!
Tradycyjnie zapraszamy również inne osoby, firmy i organizacje zainteresowane dołączeniem współpracy w tej inicjatywie.

Krzysztof Kalita - prezes Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód

Tłumaczenie na ukraiński: Eugeniusz Kostyszyn

Rozpoczęły się audyty w ukraińskich przedsiębiorstwach w ramach projektu CERTUA
Rozpoczęły się audyty w ukraińskich przedsiębiorstwach w ramach projektu CERTUA