×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
03.06.2016
Kolejne audyty w ukraińskich firmach na Podolu

Polsko - ukraiński projekt CERTUA nabiera rozpędu.

2 czerwca 2016 roku w przedsiębiorstwie handlowo – produkcyjnym "BRIZ-Т", które zajmuje się wytwarzaniem blisko 250 rodzajów produktów rybnych rozpoczęto pracę w ramach projektu "Europejski system rozwoju CERTUA" zmierzającą do wprowadzenia systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności według norm ISO 22000: 2005, który bazuje się na zasadach НАССР.
Przeprowadzono diagnostyczny audyt w przedsiębiorstwie i złożono sprawozdanie przygotowane przez ekspertów I.B. Homutowskiego oraz M.B. Jaszczuk - ekspertów metodycznego centrum ds. rozwoju systemów zarządzania Winnickiej Izby Przemysłowo – Handlowej.
Firma "BRIZ-Т", posiada swoje zakłady w miejscowości Łuka – Meleszkiwska, w obwodzie winnickim. W skład asortymentu przedsiębiorstwa wchodzą:

 • przetwory rybne
 • ryby solone
 • ryby wędzone na zimno i na gorąco
 • wyroby garmażeryjne

Główną zasadą działalności przedsiębiorstwa jest elastyczna praca z każdym klientem,
w którym kierownictwo przedsiębiorstwa widzi przede wszystkim stałego klienta. Przedsiębiorstwo przewiduje dostawę produktów rybnych w dzień zamówienia i wykonuje go stuprocentowo, a także surowo kontroluje jakość produkcji w bakteriologicznych
i chemicznych laboratoriach, które działają w przedsiębiorstwie. Przedsiębiorstwo posiada potężną produkcyjną i chłodniczą bazą, stale zwiększa asortyment własnej produkcji, stosuje nowoczesne technologie, stale je modernizując.

 

CERTUA

27 kwietnia 2016 roku w Winnickiej Izbie Handlowo - Przemysłowej odbyła się prezentacja polsko - ukraińskiego projektu pod hasłem Europejski System Rozwoju CERTUA. Prezentacja była także okazją do oficjalnego podpisania umów o współpracy pomiedzy Stowarzyszeniem Integracja Europa - Wschód reprezentowanym przez prezesa Krzysztofa Kalitę, Winnicką Izbą Handlowo - Przemysłową reprezentowaną przez wiceprezesa Stepana Lypkania oraz partnerskimi organizacjami:

 • Winnickim Kulturalno - Oświatowym Związkiem Polaków reprezentowanym przez prezes Alicję Ratyńską,
 • Winnickim Stowarzyszeniem "Kresowiacy" reprezentowanym przez prezesa Jerzego Wójcickiego,
 • Ukraińsko - Polskim Centrum Integracji Europejskiej w Chmielnickim Uniwersytecie Narodowym reprezentowanym przez dyrektora Olega Poliszczuka.

Projekt jest współfinansowany ze środków polskiego Senatu w ramach realizacji zadania zleconego w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 roku.

W ramach projektu przewidziano organizację:

 • specjalistycznych szkoleń, audytów i doradztwa gospodarczego w zakresie przygotowania kadr firm do wdrażania międzynarodowych standardów serii ISO 9000, ISO 22000 (НАССР).
 • cyklu misji gospodarczych i udział w Targach Kielce z udziałem polonijnych przedsiębiorstw oraz instytucji otoczenia biznesu,
 • specjalistycznych szkoleń i doradztwa gospodarczego w zakresie możliwości realizacji inwestycji i działalności w Polsce.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili:

 • Wicekonsul Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy Wojciech Mrozowski,
 • dyrektorzy i właściciele przedsiębiorstw zainteresowani wprowadzeniem systemu zarządzania jakością zgodnie z międzynarodowym standardem ISO 9001 oraz systemem zarządzania bezpieczeństwem żywności zgodnie z wymogami ISO 22000 (HACCP),
 • przedsiębiorcy oraz przedstawiciele organizacji zainteresowanych współpracą z polskimi partnerami w zakresie możliwości realizacji inwestycji w Polsce,
 • przedstawiciele organizacji pozarządowych i mediów.

Realizacja projektu przyczynie się do rozwoju polsko - ukraińskiej współpracy w sferze europejskiej certyfikacji i standaryzacji.

Zapraszamy do udziału w projekcie!

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod nr tel.: (0432) 52-59- 57, (098) 41-70- 539.

Źródło informacji i fotografie: Вінницька торгово-промислова палата

CERTUA

CERTUA

Europejski System Rozwoju CERTUA

Projekt otrzymał dofinansowanie z Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w wysokości 150 000,00 złotych na wsparcie 40 przedsiębiorstw i organizację szkoleń w tematyce ISO, doradztwa prawno - księgowego oraz misji gospodarczych na Targi Kielce i do Polski.

Partnerzy z Ukrainy:

 • Winnicka Izba Przemysłowo – Handlowa
 • Ukraińsko – Polskie Centrum Integracji Europejskiej w Chmielnickim Uniwersytecie Narodowym
 • Winnicki Kulturalno – Oświatowy Związek Polaków
 • oraz Winnickie Stowarzyszenie Kresowiacy.

Partnerzy z Polski:

 • Targi Kielce S.A.
 • Kancelaria Prawno – Finansowa Radcy Prawnego Łukasz Kozera
 • Europejskie Stowarzyszenie Promocji Nauki w Krakowie.

Wyniki konkursu "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą - 2016" ogłoszone zostały na poniższej stronie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej:

http://senat.gov.pl/aktualnosci/art,8516,rozpatrzenie-ofert-zlozonych-w-konkursie-wspolpraca-z-polonia-i-polakami-za-granica-w-2016-r-.html

Naszym partnerom, którzy poparli projekt serdecznie gratulujemy i zapraszamy do dalszej współpracy!
Tradycyjnie zapraszamy również inne osoby, firmy i organizacje zainteresowane dołączeniem współpracy w tej inicjatywie.

Krzysztof Kalita - prezes Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód

Tłumaczenie na ukraiński: Eugeniusz Kostyszyn

Kolejne audyty w ukraińskich firmach na Podolu
Kolejne audyty w ukraińskich firmach na Podolu