×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
12.02.2017
W Winnicy i Kielcach rozpoczął się kurs języka polskiego dla pracowników sektora budowlanego z Ukrainy

Kurs prowadzą przez Internet jednocześnie polscy i ukraińscy nauczyciele.

Mobilna Szkoła Języka Polskiego EDUA.EU

9 lutego w siedzibie polsko-ukraińskiej firmy Eurokompania E-DIA Sp. z o.o. w Winnicy rozpoczęto oficjalnie pierwszy specjalistyczny kurs języka polskiego dla pracowników sektora budowlanego z Ukrainy.

Kurs organizowany jest w ramach działającego od 2012 roku Polonijnego Multicentrum Edukacyjnego (edua.eu), a inicjatorami tegorocznej edycji są polskie i ukraińskie organizacje i przedsiębiorstwa w tym: Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód,  Winnickie Regionalne Centrum Informacji "Kreatyw", Eurokompania E-DIA Sp. z o.o., IT-room, oraz winnicki oddział Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

O wyjątkowości rozpoczętego kursu świadczy nie tylko specjalistyczna tematyka budowlana, ale również nowoczesne metody nauczania. Lekcje polskiego prowadzone są równocześnie przez polskich i ukraińskich nauczycieli przy wykorzystaniu e-learningu. I tak oto grupa kilkunastu słuchaczy bierze udział w tradycyjnych zajęciach w nowoczesnej sali szkoleniowej firmy Eurokompania E-DIA Sp. z o.o. w Winnicy, a jednocześnie lekcje prowadzi doświadczona polska nauczycielka - będąc w tym czasie w Kielcach, w biurze Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód.

To innowacyjne dołączenie do programu kursu internetowych konwersacji z polskim nauczycielem jest doskonałym wzbogaceniem procesu nauczania języka polskiego jako obcego.

Mamy tu także współpracę Kielc i Winnicy na bardzo praktycznym - edukacyjnym poziomie :) Bo warto przypomnieć, iż to miasta partnerskie od ponad 50 lat.

Kurs potrwa do końca września, a programie zaplanowano także misję gospodarczą do Polski pod hasłem: "POLSKA: Europa w praktyce". To hasło, pod jakim Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód od kilku lat organizuje projekty edukacyjne i gospodarcze promujące Polskę przy wsparciu ze środków m.in. z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, czy Senatu RP.

Osoby zainteresowane udziałem w organizowanych przez nas kursach i wizytach edukacyjnych zapraszamy do kontaktu:

Polska:
Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód
ul. Sienkiewicza 65, 25-002 Kielce, Polska
tel. (viber) +48796548507, kontakt@siew.org.pl
Skype: siew_kielce

Ukraina:
ТОВ «ЄВРОКОМПАНІЯ «Е-ДІА»
Україна 21037 м. Вінниця, б-р Свободи
вул. Зодчих буд.4/5, оф. 4
Код ЄДРПОУ 40480466
тел. (viber) 0974278421
e-mail: euroedia@gmail.com

Autor: Krzysztof Kalita

W Winnicy i Kielcach rozpoczął się kurs języka polskiego dla pracowników sektora budowlanego z Ukrainy