×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
26.01.2011
Zawarliśmy oficjalne porozumienie o współpracy z organizacją “Podilska Gromada” z Winnicy

23 stycznia 2011 roku był wyjątkowym dniem w historii naszej organizacji. Stało się to za sprawą wizyty w Kielcach Prezesa Charytatywnego Funduszu “Podilska Gromada”, a jednocześnie lidera grupy “ТIК” Pana Wiktora Broniuka. Wraz z nim przybył do nas Dyrektor Wykonawczy Andrij Druczynskij.

Znaczenie spotkania podkreślał fakt, iż grupa “ТIК” to obecnie jeden z najbardziej popularnych na Ukrainie zespołów muzycznych.
Spotkanie to stało się okazją do wzajemnego poznania, omówienia dotychczasowej współpracy naszych organizacji, jak i planów na przyszłość.
Na koncie wspólnych działań mamy już opracowany pierwszy projekt. Tego niedzielnego wieczoru pomysłów na kolejne nie brakowało.

Można było odnieść wrażenie, iż nasza dyskusja toczyła się w rytm dynamicznych piosenek zespołu “ТIК”. Tym milej, że niektóre mogliśmy usłyszeć „na żywo” od samego ich autora.

Mając w pamięci pierwsze spotkanie w Winnicy (2009 r.) i ukraińską gościnność, przyjęliśmy naszych przyjaciół po staropolsku wedle przysłowia: „Gość w dom, Bóg w dom”.
Oficjalnym zakończeniem spotkania stało się podpisanie przez prezesów organizacji: Wiktora Broniuka i Krzysztofa Kalitę porozumienia o współpracy.
Wierzymy, iż nasza współpraca będzie istotnym wsparciem partnerstwa miast Kielc i Winnicy na szczeblu organizacji pozarządowych.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

 

 

Zawarliśmy oficjalne porozumienie o współpracy z organizacją “Podilska Gromada” z Winnicy