×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
19.11.2017
Technologie Wiedza Kompetencje - międzynarodowa konferencja edukacyjna

Świat wkracza w erę nowych technologii, a pracujące za nas roboty, czy lodówka podłączona do sieci to już nie science fiction.

Sztuczna inteligencja, robotyka, drukowanie 3D, nanotechnologie to tylko niektóre przykłady nadchodzących rozwiązań, które za chwilę staną się dla nas codziennością. Wiedza o nowych technologiach, rozwiązywanie problemów matematycznych, praca eksperymentalna, analiza danych oraz metody komputerowe i techniki obliczeniowe dają możliwości odnalezienia się w nowoczesnej rzeczywistości.

Dyskusję na temat nowych technologii, możliwości studiowania nauk ścisłych i technicznych oraz perspektywach pracy i rozwoju młodych ludzi podjęto w trakcie międzynarodowej konferencji edukacyjnej Technologie Wiedza Kompetencje zorganizowanej 23 października br. na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej.

Wydarzenie, które jest realizowane w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego ma na celu rozwijanie wiedzy dotyczących nauk matematyczno-przyrodniczych. Skierowane zostało do młodych ludzi – pasjonatów technologii, zainteresowanych odkrywaniem zjawisk przyrody, eksperymentowaniem i dokonywaniem doświadczeń.

W obliczu zmian technologicznych wartości nabiera nowe spojrzenie na kształcenie młodzieży. Przedmiotem dyskusji akademików i praktyków biznesu była cyfrowa transformacja w edukacji, łączenie wiedzy z wielu nauk i dyscyplin oraz nabywanie przez młodych ludzi kompetencji potrzebnych w obecnej rzeczywistości. Uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z ofertą studiów, działalnością kół naukowych, uczestniczeniem w stażach zagranicznych na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.

Na temat kreowania przestrzeni, które dają szansę na świadome, mądre i wartościowe spędzanie czasu oraz o doświadczeniach w pracy z młodzieżą przy projektach badawczych opowiadali przedstawiciele Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi oraz Fundacji ADAMED SmartUP. Uczestnicy konferencji wzięli udział w warsztatach naukowych przygotowanych przez pracowników Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Wydziału Chemii.

Przedstawiciele firm Microsoft, ABB oraz THETA Doradztwo Techniczne przekazali młodzieży wiele cennych wskazówek, w jaki sposób odnaleźć się na obecnym rynku pracy, jakie umiejętności należy rozwijać i jak w najbliższej przyszłości będą kształtowały się ścieżki kariery zawodowej.

W Konferencji wzięło udział 90 uczniów ze szkół polskich i ukraińskich wraz z nauczycielami i edukatorami. Na zaproszenie partnera projektu Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód w konferencji wzięło udział ponad 50 gości z Ukrainy, którzy przybyli do Łodzi z obwodów wołyńskiego, winnickiego, chmielnickiego, a nawet dnieprowskiego.

       Źródło: Uniwersytet Łódzki
       Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Technologie Wiedza Kompetencje - międzynarodowa konferencja edukacyjna
Technologie Wiedza Kompetencje - międzynarodowa konferencja edukacyjna
Technologie Wiedza Kompetencje - międzynarodowa konferencja edukacyjna