×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
16.11.2017
Technologie Wiedza Kompetencje 2017

Międzynarodowa konferencja edukacyjna.

Sztuczna inteligencja, robotyka, drukowanie 3D, nanotechnologie to tylko niektóre przykłady nadchodzących rozwiązań, które za chwilę staną się dla nas codziennością. Wiedza o nowych technologiach, rozwiązywanie problemów matematycznych, praca eksperymentalna, analiza danych oraz metody komputerowe i techniki obliczeniowe dają możliwości odnalezienia się w nowoczesnej rzeczywistości.

Dyskusję na temat nowych technologii, możliwości studiowania nauk ścisłych i technicznych oraz perspektywach pracy i rozwoju młodych ludzi podjęto w trakcie międzynarodowej konferencji edukacyjnej Technologie Wiedza Kompetencje zorganizowanej 23 października br. na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej.

Wydarzenie, które jest realizowane w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego ma na celu rozwijanie wiedzy dotyczących nauk matematyczno-przyrodniczych. Skierowane zostało do młodych ludzi – pasjonatów technologii, zainteresowanych odkrywaniem zjawisk przyrody, eksperymentowaniem i dokonywaniem doświadczeń.

W obliczu zmian technologicznych wartości nabiera nowe spojrzenie na kształcenie młodzieży. Przedmiotem dyskusji akademików i praktyków biznesu była cyfrowa transformacja w edukacji, łączenie wiedzy z wielu nauk i dyscyplin oraz nabywanie przez młodych ludzi kompetencji potrzebnych w obecnej rzeczywistości. Uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z ofertą studiów, działalnością kół naukowych, uczestniczeniem w stażach zagranicznych na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.

Na temat kreowania przestrzeni, które dają szansę na świadome, mądre i wartościowe spędzanie czasu oraz o doświadczeniach w pracy z młodzieżą przy projektach badawczych opowiadali przedstawiciele Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi oraz Fundacji ADAMED SmartUP. Uczestnicy konferencji wzięli udział w warsztatach naukowych przygotowanych przez pracowników Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Wydziału Chemii.

Przedstawiciele firm Microsoft, ABB oraz THETA Doradztwo Techniczne przekazali młodzieży wiele cennych wskazówek, w jaki sposób odnaleźć się na obecnym rynku pracy, jakie umiejętności należy rozwijać i jak w najbliższej przyszłości będą kształtowały się ścieżki kariery zawodowej.

W Konferencji wzięło udział 90 uczniów ze szkół polskich i ukraińskich wraz z nauczycielami i edukatorami. Na zaproszenie partnera projektu Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód w konferencji wzięło udział ponad 50 gości z Ukrainy, którzy przybyli do Łodzi z obwodów wołyńskiego, winnickiego, chmielnickiego, a nawet dnieprowskiego.

       Źródło: Uniwersytet Łódzki
       Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Technologie Wiedza Kompetencje 2017