×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
27.06.2018
Oszczędność zasobów naturalnych

Staramy się by nasza działalność była jak najmniej uciążliwa dla środowiska naturalnego.

Bardzo poważnie traktujemy problemy związane z ochroną środowiska (świadczą o tym także zrealizowane międzynarodowe projekty). Oszczędzamy papier, energię, paliwo, a recykling nie jest nam obcym pojęciem.

Zużycie papieru
Już 8 lat temu odrzuciliśmy tradycyjny model zbierania ton dokumentów i przechowywania ich. Korespondencję przychodzącą oraz rozliczoną dokumentację projektową skanujemy, a następnie niszczymy w niszczarce i oddajemy do wtórnego wykorzystania. Do kontaktów z klientami używamy poczty elektronicznej, tylko tam gdzie to niemożliwe wykorzystujemy telefon bądź w ostateczności korzystamy z usług poczty. Cała korespondencja drukowana jest dwustronnie.

Elektryczność
Nasze biuro oświetlone jest żarówkami energooszczędnymi. Również sprzęt elektroniczny na którym pracujemy jest energooszczędny.
Kiedy to możliwe - wykorzystujemy panele słoneczne do ładowania telefonów i laptopów.

Rozsądne zakupy
Realizowane przez nas projekty nierzadko współfinansowane przez różne krajowe instytucje nauczyły nas oszczędności i racjonalnego gospodarowania budżetem.
Dlatego staramy się dokonywać wszelkich zakupów lokalnie. Przykład: planowanych do zakupu rzeczy nie wozimy z Polski, a kupujemy  kraju gdzie realizujemy projekt (oczywiście, jeśli są one tam dostępne).
Udaje się dzięki temu redukować liczbę kilometrów jakie przebyć musi produkt zanim dotrze do nas. Jeśli to możliwe staramy się zminimalizować nasz podróże.

Oszczędność zasobów naturalnych