×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
27.08.2018
Kreatywna Polonia - nowy projekt na Ukrainie!

Pomagamy budować nowoczesny wizerunek polskich organizacji za granicą.

Projekt pn. "Kreatywna Polonia", który będzie realizowany do 30 listopada 2018 r. 
Realizatorem projektu jest Związek Polaków Winniczyzny przy współpracy ze Stowarzyszeniem Integracja Europa - Wschód.

Celem inicjatywy jest zdobycie przez 20 polskich organizacji na Ukrainie wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania i budowania wizerunku własnej organizacji  aby móc skuteczniej działać nie tylko w swoim środowisku, a także w przestrzeni międzynarodowej i Internecie.
Dodatkowo przy wsparciu polskich ekspertów organizacje te zostaną zaangażowane w tworzenie własnej identyfikacji wizualnej w tym m.in. logotypu, księgi znaku, stron internetowych, korespondencji, pism czy nowoczesnej komunikacji w mediach społecznościowych. 

Jakie działania zaplanowano?

  • wizytę studyjną do Polski
  • liczne warsztaty i szkolenia z tematyki budowania wizerunku i nowoczesnej identyfikacji wizualnej
  • warsztaty z tworzenia stron internetowych dla organizacji pozarządowych
  • i in.

Chcemy, aby po naszym projekcie polskie organizacje pozarządowe z Ukrainy zdybyły wiedzę jak profesjonalnie budować swój wizerunek oraz dysponowały funkcjonalnymi stronami internetowymi, które dziś są niezbędnym minimum w komunikacji z otoczeniem.
A co równie ważne: by Kielce i świetokrzyskie stały się miejscem inspiracji do nowych działań i bliższych kontaktów z Polską.

Warto dodać, iż to nie pierwsza nasza inicjatywa ze Związkiem Polaków Winniczyzny. Od 2012 roku zrealizowaliśmy wspólnie kilka projektów współfinansowanych m.in. przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, czy Senat RP. Jednym z pierwszych projektów było powstanie w 2012 roku (przy wspaciu MSZ) Polonijnego Multicentrum Edukacyjnego w Winnicy i Chmielnickim. Dzięki temu dziś Związek dysponuje nowoczesną salą i multimedialnym wyposażeniem do nauczania języka polskiego. Dodatkowo wspólorganizowaliśmy kilkanaście Szkół Języka Polskiego w Kielcach oraz wizyt edukacyjnych na polskie uczelnie.

Wkrótce rozpoczniemy nabór uczestników do projektu i będziemy informować o tym na naszych stronach internetowych.

Nasza wspólna z Uniwersytetem inicjatywa uzyskała akceptację w konkursie Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie i będzie współfinansowana w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce na podolskich i świętokrzyskich edukacyjnych szlakach!

Krzysztof Kalita

Kreatywna Polonia - nowy projekt na Ukrainie!
Kreatywna Polonia - nowy projekt na Ukrainie!
Kreatywna Polonia - nowy projekt na Ukrainie!