×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
28.06.2019
Wolontariat dla cudzoziemców - szkolenia i warsztaty

26 czerwca 2019 r. Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód zorganizowało we współpracy z Fundacją Studio TM szkolenia aktywizujące i integracyjne dla 20 wolontariuszy z Ukrainy.

Szkolenia zostały zorganizowane w ramach projektu Wojewody Świętokrzyskiego pn. "Wsparcie integracji cudzoziemców w województwie świętokrzyskim" współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji „Bezpieczna przystań”.

W pierwszej częsci dnia zorganizowano szkolenie i warsztaty w Bazie Zbożowej w Kielcach nt. komunikacji interpesonalnej, które poprowadzone zostały przez Dorotę Anyż z Fundacji Studio TM.
Drugie szkolenie poświęcone zostało przedstawieniu idei wolontariatu i możliwości, jakie daje w kierunku odkrywania własnego potencjału do działań społecznych.
Prowadzący Krzysztof Kalita (Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód) oraz dr Ryszard Stefański (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) przywitali uczestników w Punkcie Informacyjno - Doradczym dla Cudzoziemców w Kielcach.

Spotkanie było także doskonałą okazją do zaprezentowania idei Szkoły Otwartego Umysłu, którą organizuje Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz międzynarodowych projektów współfinansowanych ze środków MSZ, Senatu RP i MEN i zrealizowanych przez Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział szkoleń oraz za pomocw organizacji pani Dorocie Anyż i dr Ryszardowi Stefańskiemu.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze szkoleń:

 


       

Szkolenia zorganizowane w ramach projektu 2/8-2017/OG-FAMI „Wsparcie integracji cudzoziemców w województwie świętokrzyskim” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji „Bezpieczna przystań”
 

Wyłączna odpowiedzialność za wyrażone opinie spoczywa na organizatorach i Komisja Europejska oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Wolontariat dla cudzoziemców - szkolenia i warsztaty