×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
11.10.2021
Polska w praktyce dla cudzoziemców w regionie świętokrzyskim

Za nami trzeci kurs integracyjny dla cudzoziemców.

W pierwszych dniach października Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód zorganizowało kolejny - trzeci już kurs integracyjny z językiem polskim dla cudzoziemców z udziałem kilkunastu gości z Kijowa, Chmielnickiego i Winnicy na Ukrainie.

Kilkudniowa wędrówka po Kielcach i województwie świętokrzyskim z udziałem kilkunastu cudzoziemców została zorganizowana w ramach projektu „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców” współfinansowanego ze środków Programu Krajowego Funduszu Azylu Migracji i Integracji „Bezpieczna Przystań”.

Dzięki wsparciu w ramach projektu uczestnicy poznawali Kielce i województwo świętokrzyskie oraz otrzymali praktyczną wiedzę nt. legalnego zamieszkania, pracy i edukacji w Polsce.

W programie kursu znalazło się miejsce na liczne warsztaty i podróże. Uczestnicy gościli m.in. w Bazie Zbożowej, Muzeum Hammonda, Energetycznym Centrum Nauki (Kielecki Park Technologiczny), Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Ogrodzie Botanicznym w Kielcach. Na trasie podróży znalazły się Góry Świętokrzyskie oraz rezerwaty przyrody w Kielcach.

Spotkanie było okazją do praktycznej nauki języka polskiego organizowanej pod okiem dyplomowanych nauczycielek.
Uczestnicy otrzymali zestawy pamiątek i materiałów edukacyjnych do nauki polskiego. Zorganizowano również liczne spotkania i wycieczki po Kielcach i regionie świętokrzyskim.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty:

Jak zapisać się na bezpłatny kurs integracyjny?

Zapraszamy do Punktu Informacyjnego dla Cudzoziemców w Kielcach lub do kontaktu poprzez Infolinię: +48573338377 oraz e-mail: info@inteuro.info

Uruchomiliśmy także dodatkowe dyżury telefoniczne dla cudzoziemców poza godzinami pracy Punktu.

Rozmawiamy po polsku, ukraińsku, rosyjsku i angielsku.

Zapraszamy!

Autor: Krzysztof Kalita
Fotografie: archiwum SIEW

 

Projekt „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji "Bezpieczna przystań"

Polska w praktyce dla cudzoziemców w regionie świętokrzyskim
Polska w praktyce dla cudzoziemców w regionie świętokrzyskim