×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
15.11.2021
Cudzoziemcy na szlakach Świętokrzyskiego

Zakończył się czwarty kurs integracyjny w ramach projektu Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód.

W listopadzie Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód zorganizowało kolejny - czwarty kurs integracyjny z językiem polskim dla cudzoziemców z udziałem dwudziestu gości z Ukrainy.

Kilkudniowa wędrówka po Kielcach i województwie świętokrzyskim została zorganizowana w ramach projektu „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców” współfinansowanego ze środków Programu Krajowego Funduszu Azylu Migracji i Integracji „Bezpieczna Przystań”.

Dzięki wsparciu w ramach projektu uczestnicy poznawali Kielce i województwo świętokrzyskie oraz otrzymali praktyczną wiedzę nt. legalnego zamieszkania, pracy i edukacji w Polsce.

W programie kursu znalazło się miejsce na liczne warsztaty i podróże. Uczestnicy gościli m.in. w Bazie Zbożowej, Muzeum Hammonda, Energetycznym Centrum Nauki (Kielecki Park Technologiczny), Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Nie zabrakło czasu na spotkania na kieleckich uczelniach oraz w Punkcie Informacyjnym dla Cudzoziemców. Na trasie podróży znalazły się Góry Świętokrzyskie, Opatów, ruiny zamku Krzyżtoprów w Ujeździe oraz rezerwaty przyrody w Kielcach. Finałem wizyty było zwiedzanie Krakowa.

Spotkanie było okazją do praktycznej nauki języka polskiego organizowanej pod okiem dyplomowanych nauczycielek.
Uczestnicy otrzymali zestawy pamiątek i materiałów edukacyjnych do nauki polskiego. Zorganizowano również liczne spotkania i wycieczki po Kielcach i regionie świętokrzyskim.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty:

Jak zapisać się na bezpłatny kurs integracyjny?

Zapraszamy do Punktu Informacyjnego dla Cudzoziemców w Kielcach lub do kontaktu poprzez Infolinię: +48573338377 oraz e-mail: info@inteuro.info

Uruchomiliśmy także dodatkowe dyżury telefoniczne dla cudzoziemców poza godzinami pracy Punktu.

Rozmawiamy po polsku, ukraińsku, rosyjsku i angielsku.

Zapraszamy!

Autor: Krzysztof Kalita
Fotografie: archiwum SIEW, Humanistyczno-Pedagogiczna Akademia im. Tarasa Szewczenki w Krzemieńcu

 

Projekt „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji "Bezpieczna przystań"

Cudzoziemcy na szlakach Świętokrzyskiego
Cudzoziemcy na szlakach Świętokrzyskiego