×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
18.04.2022
Trwają kursy języka polskiego w ramach projektu INTEURO.INFO

Wszystko to w ramach wsparcia z Funduszu Azylu Migracji i Integracji.

Zobaczcie jak uczą się języka polskiego nasi słuchacze w Punkcie Informacyjnym dla Cudzoziemców w Kielcach:

Od wybuchu wojny na Ukrainie do Polski przybyło ponad dwa miliony osób - głównie kobiet i dzieci uciekających przed agresją rosyjską niosącą zniszczenie i nierzadko śmierć.

W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód projektu pn. "Świętokrzyskie - dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców" (INTEURO.INFO) współfinansowanego ze środków FAMI bardzo szybko objęliśmy wsparciem integracyjnym i doradczym liczbę ponad 2000 cudzoziemców w Kielcach i regionie świętokrzyskim.

Na pierwszym miejscu jest to prowadzony od 2019 roku Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców przy Sienkiewicza 78A w Kielcach, gdzie dodatkowo uruchomiliśmy całodobową infolinię i zbiórkę żywności i odzieży dla uchodźców.

Cały czas jednak prowadzimy też bezpłatne kursy języka polskiego dla cudzoziemców, które w tym trudnym czasie stały się niezwykle potrzebne dla osób chcących możliwie szybko odnaleźć się na lokalnym rynku pracy. Do tego niezbędna jest znajomość choćby podstaw języka.

Na nasze kursy zapisało się w ostatnich tygodniach ponad 500 osób!

Dla nas to ogrom pracy, ale postaramy się wszystkim pomóc!

Nasze zajęcia prowadzimy na Sienkiewicza w Punkcie Informacyjnym dla Cudzoziemców w Kielcach, na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego oraz w Niepublicznej Bursie w Kielcach.

Zajęcia prowadzą dyplomowane nauczycielki języka polskiego jako obcego dr Dagmara Korczyńska oraz dr Ewa Sikora - Serocka.

Korzystamy przy tym z nowoczesnego wyposażenia tj. monitora interaktywnego oraz w biblioteki z setkami podręczników i słowników do nauczania języka polskiego.

Wszystko to Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód organizuje w ramach projektu "Świętokrzyskie - dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców INTEURO.INFO" współfinansowanego ze środków Funduszu Azylu Migracji i Integracji "Bezpieczna przystań".

Jak zapisać się na kursy możecie dowiedzieć się na stronie https://inteuro.info/inteuro-edukacja

Zobaczcie migawki z naszych zajęć:

Info: KrzK

Projekt „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji "Bezpieczna przystań"

Trwają kursy języka polskiego w ramach projektu INTEURO.INFO
Trwają kursy języka polskiego w ramach projektu INTEURO.INFO