×
ul. Henryka Sienkiewicza 65
25-002 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
12.03.2012
Relacja z Targów PRACA KARIERA ROZWÓJ

5 marca 2012 r. odbyły się VI Ogólnopolskie Targi „Praca Kariera Rozwój” . W tym największym na świętokrzyskim rynku pracy przedsięwzięciu już po raz drugi uczestniczyło Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód.

Targi Kielce odwiedziło kilka tysięcy studentów i absolwentów, gotowych do kreowania własnej ścieżki zawodowej. Wydarzenie było doskonałą okazją do rozmów z ponad 80 wystawcami, a także do konfrontacji wzajemnych oczekiwań ewentualnych pracodawców
i studentów. Organizatorzy przygotowali dla uczestników panel warsztatowo-szkoleniowy, obejmujący: „Zarządzanie zmianą – mistrzostwo osobiste”, „Elastyczne formy zatrudnienia – szanse i zagrożenia”, „Efektywne Public Relations – wizerunek w życiu zawodowym
i osobistym” i „Jak założyć start up z sukcesem – praktyczne porady”. Każdy z warsztatów cieszył się powodzeniem młodych ludzi, pragnących pozyskać umiejętności szczególnie przydatne na obecnym rynku pracy.

Po raz pierwszy na kieleckich Targach odbyło się Forum „Biznes Edukacja Rozwój”,
w którym wystąpił prof. Krzysztof Rybiński, wybitny ekonomista i rektor uczelni Vistula. Poruszył rzadko dostrzegany temat odpowiedzialności uczelni i obowiązków wobec studenta. Wskazał możliwe obszary współpracy środowiska akademickiego ze światem biznesu, które pomogą przygotować absolwentów do efektywnego wejścia na rynek pracy.

Uczestnictwo w Targach „Praca Kariera Rozwój” daje obopólne korzyści, zarówno firmom, jak i studentom. Młodzi ludzie mają szansę na zebranie informacji pomocnych przy podejmowaniu decyzji dotyczących dalszej edukacji, a indywidualne porady pracodawców pomagają im w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy. Firmom Targi zapewniają wzrost rozpoznawalności w środowisku lokalnym oraz szansę na pozyskanie pracowników, stażystów, praktykantów i wolontariuszy. W tym roku stoisko naszego Stowarzyszenia reprezentowały Justyna Sadłocha i Olga Śmietana.

Ludziom energicznym, posiadającym pasje, którym nie są obojętne problemy naszych wschodnich sąsiadów, a zarazem chętnych do zbierania doświadczenia, procentującego w przyszłości, SIEW oferuje staże, praktyki i wolontariat. Należy pamiętać o tym, że angażowanie się już podczas studiów w pracę kół naukowych i stowarzyszeń owocuje
w przyszłości i ułatwia trudny start na rynek pracy. Jeżeli więc nie byłeś na tegorocznych Targach, a chcesz uzyskać dodatkowe informacje o naszej ofercie, zapraszamy do odwiedzenia biura lub uważnego śledzenia strony internetowej.

Atorka: Justyna Sadłocha

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 95

Relacja z Targów PRACA KARIERA ROZWÓJ