×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
15.06.2022
Za nami trzecie spotkanie branżowe dla cudzoziemców poszukujących pracy

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Miejski Urząd Pracy we współpracy ze Stowarzyszeniem Integracja Europa - Wschód oraz Państwową Inspekcją Pracy w Kielcach.

W dniu 14.06.2022 r., po raz trzeci,  Miejski Urząd Pracy w Kielcach zorganizował w siedzibie Stowarzyszenia Integracja Europa – Wschód spotkanie informacyjne, skierowane głównie do osób z Ukrainy, poszukujących pracy w naszym regionie. Osoby, które poszukują zatrudnienia miały możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami rekrutującymi na stanowisko pracownika produkcji w branży spożywczej. Do dyspozycji odwiedzających wydarzenie były również oferty pracy zgłaszane do Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wśród osób poszukujących zatrudnienia byli nie tylko uchodźcy z Ukrainy, ale również mieszkańcy Kielc.

Pracę oferowały m.in. firma zatrudniająca pracowników do produkcji w branży spożywczej oraz agencja pośrednictwa pracy. Przedstawiciele firm poinformowali, że w sumie poszukują kilkudziesięciu pracowników.

Wystawcy biorący udział w spotkaniu już przed inwazją Rosji na Ukrainie zatrudniali obywateli z Ukrainy, także i teraz czekają na nich.

W spotkaniu uczestniczył również pracownik Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach, który pozostawał do dyspozycji osób poszukujących informacji i porad prawnych związanych z podjęciem zatrudnienia w Polsce.

Warto dodać, iż dzięki współpracy MUP z SIEW wszystkie spotkania branżowe oraz giełdy pracy zorganizowane zostały w Punkcie Informacyjnym dla Cudzoziemców w Kielcach działającym przy ul. Sienkiewicza 78A już od 2019 roku przy wsparciu z Funduszu Azylu Migracji i Integracji "Bezpieczna Przystań".

Źródło: MUP Kielce

Za nami trzecie spotkanie branżowe dla cudzoziemców poszukujących pracy