×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
08.06.2022
Drugie spotkanie branżowe w Punkcie Informacyjnym dla Cudzoziemców w Kielcach

Wydarzenie organizowane przez Miejski Urząd Pracy w Kielcach przy współpracy z SIEW cieszyło się dużym zainteresowaniem.

W dniu 07.06.2022 r., po raz kolejny Miejski Urząd Pracy w Kielcach zorganizował w siedzibie Stowarzyszenia Integracja Europa – Wschód, spotkanie informacyjne, skierowane głównie do obywateli Ukrainy, poszukujących pracy w naszym regionie. Osoby te miały możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcami rekrutującymi na stanowiska: szwaczka maszynowa, krawcowa, pomoc kuchenna, kucharz, kelner. Ponadto odwiedzający wydarzenie mogli zapoznać się z ofertami pracy zgłaszanymi do Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wśród osób poszukujących zatrudnienia byli nie tylko uchodźcy z Ukrainy ale również mieszkańcy Kielc.

Pracę oferowały m.in. firma produkująca wysokiej jakości odzież medyczną oraz obuwie medyczne, firma zajmująca się produkcją i sprzedażą odzieży damskiej, firma z branży gastronomiczno – hotelarskiej. Przedstawiciele firm poinformowali, że w sumie poszukują kilkudziesięciu pracowników.

W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach, który pozostawał do dyspozycji osób poszukujących informacji i porad prawnych związanych z podjęciem zatrudnienia w Polsce.

Źródło: MUP Kielce

Drugie spotkanie branżowe w Punkcie Informacyjnym dla Cudzoziemców w Kielcach