×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
16.08.2022
Dzień Niepodległości Ukrainy - świętuj z nami w Kielcach!

Tradycyjnie już serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystych obchodach Dnia Niepodległości Ukrainy, które w tym roku zaplanowano 24 sierpnia w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach.

Oprócz Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód współorganizatorami wydarzenia są: Miasto Kielce, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Fundacja „Podilska Gromada” z Winnicy, Fundacja „Pasiak Świętokrzyski” oraz Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.

W tym roku obchody realizowane będą w ramach projektu Stowarzyszenia pn. „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców” współfinansowanego ze środków Funduszu Azylu Migracji i Integracji „Bezpieczna Przystań”.
Dzięki temu w święcie weźmie udział liczna grupa ponad 30 gości z partnerskiej naszemu miastu Winnicy. Będą to kobiety i dzieci – osoby wewnętrznie przesiedlone oraz wolontariusze Fundacji Podilska Gromada, którzy niosą pomoc od początku wojny.

Tragedia narodu ukraińskiego spowodowana rosyjską agresją i wojną skłoniła nas do pomysłu organizacji tego wydarzenia w formie aukcji charytatywnej na rzecz Ukrainy.
Nasze Stowarzyszenie nieprzerwanie prowadzi zbiórkę środków już od lutego 2022 roku, dzięki czemu udzieliliśmy już pomocy o wartości ponad 160 tysięcy złotych.

Środki zebrane podczas najbliższej aukcji przekażemy Fundacji „Podilska Gromada” w ramach oficjalnej umowy partnerskiej.
Warto dodać, iż Stowarzyszenie współpracuje z Fundacją już od 11 lat. Przez ten czas zrealizowaliśmy wspólnie kilkadziesiąt projektów - w tym zadań publicznych współfinansowanych ze środków MSZ, Senatu RP, MEN, czy FAMI.
Dziś, obie organizacje nieprzerwalnie organizują transporty z pomocą humanitarną dla Ukrainy z Polski i innych krajów UE.

Podczas tegorocznej aukcji licytować będziemy liczne dary przekazane od władz Miasta Kielce, województwa, naszych gości z Winnicy oraz mieszkańców województwa świętokrzyskiego.
Będą to m.in. kolekcje ukraińskich znaczków, piłka z podpisami piłkarzy Korony Kielce, galeria fotografii z drona zamków i pałaców dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów oraz liczne ręcznie wykonane dary z motywami ludowymi Podola.

W czasie tegorocznego spotkania w Pałacyku Zielińskiego na wszystkich gości czekają występy artystyczne gości z Winnicy, poczęstunek oraz warsztaty integracyjne rękodzieła dla dzieci i młodzieży.

Jesteśmy przekonani, iż tegoroczne obchody Dnia Niepodległości Ukrainy w Kielcach dołączą do szeregu licznych akcji wsparcia naszych sąsiadów przez polskie społeczeństwo.

Serdecznie zapraszamy!

24 sierpnia 2022 r.
godz. 16:00
Dom Środowisk Twórczych
Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach
ul. Zamkowa 5

Organizacja - kontakt: +48796548507, kontakt@siew.org.pl

Autor: Krzysztof Kalita

 

Projekt „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo na rzecz integracji cudzoziemców” współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji "Bezpieczna przystań"

Dzień Niepodległości Ukrainy - świętuj z nami w Kielcach!
Dzień Niepodległości Ukrainy - świętuj z nami w Kielcach!