×
ul. Henryka Sienkiewicza 65
25-002 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
21.04.2012
Konferencja MSZ nt. samorządowego i obywatelskiego wymiaru polskiej polityki zagranicznej

W dniu 20 kwietnia 2012 r. w Warszawie odbyła się organizowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych konferencja poświęcona obywatelskiemu i samorządowemu wymiarowi polskiej polityki zagranicznej.

W spotkaniu wziął udział m.in. Minister Radosław Sikorski oraz Podsekretarz Stanu w MSZ Jerzy Pomianowski.
Nasze Stowarzyszenie znalazło się na liście zaproszonych organizacji pozarządowych, a reprezentował je prezes Krzysztof Kalita.
Był to dla nas zaszczyt uczestniczenia w inauguracji debaty publicznej na temat polskiej polityki zagranicznej, będącej jednocześnie częścią projektu wspierania przez MSZ międzynarodowych inicjatyw samorządowych i obywatelskich. Wśród panelistów zasiedli przedstawiciele władz samorządowych, uczelni wyższych i organizacji pozarządowych.

Podczas konferencji przedmiotem dyskusji była współpraca pomiędzy jednostkami samorządu teerytorialnego, organizacjami pozarządowymi, a polską służbą zagraniczną. Ponadto celem spotkania było rozpoczęcie prac nad platformą współpracy pomiędzy MSZ a podmiotami odpowiedzialnymi za relacje międzynarodowe na szczeblu regionalnym samorządowym i pozarządowym.

Zdjęcia z konferencji można zobaczyć w serwisie MSZ: Konferencja

Konferencja MSZ nt. samorządowego i obywatelskiego wymiaru polskiej polityki zagranicznej