×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
13.02.2023
Trwa zbiórka darów „Kielce dla Winnicy”

Przypominamy, że do 15 lutego trwa zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy dla obywateli Winnicy. Organizatorami akcji są Miasto Kielce wraz z Fundacją KAGANEK oraz Stowarzyszeniem Integracja Europa-Wschód. O wsparcie poproszone zostały także inne świętokrzyskie samorządy oraz kieleckie szkoły.

Najbardziej potrzebne są produkty w postaci: konserw mięsnych i rybnych, ryżu, makaronu, kaszy, herbaty, kawy, oleju, szczoteczek i past do zębów, szamponów, mydła, żeli pod prysznic oraz podgrzewaczy do rąk, które zostaną przekazane do miasta partnerskiego Winnicy przed 24 lutego br.

Informacje nt. dostarczenia/odbioru zebranych towarów ustalać można telefonicznie z p. Magdaleną Rybak (Fundacja KAGANEK), tel. 514 696 167 lub z p. Katarzyną Perdzyńską-Zarzeczny (Urząd Miasta Kielce), tel. 511 976 374.

Jeśli ktoś chce pomóc osobom poszkodowanym wojną, może dostarczyć te produkty m.in.: do siedziby Straży Miejskiej w Kielcach przy ul. Ogrodowej 3 b, a także do Centrum Pomocy Uchodźcom  przy ulicy Żeromskiego 20/24a w Kielcach, do 15 lutego do godz. 12.00. Dary zostaną przekazane organizatorom akcji.

Akcja organizowana jest wraz z Fundacją Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych KAGANEK, która zorganizowała sprawnie działający most logistyczny pozwalający na efektywny transport najpotrzebniejszych produktów do najdalszych miejsc przy samej linii frontu. Jak zwykle w akcję zaangażowane jest również Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód – instytucja będąca prekursorem działań na rzecz Ukrainy w naszym mieście. Na co dzień organizuje pomoc psychologiczną, prawną oraz liczne wydarzenia integracyjne.

Źrodło: kielce.eu

Trwa zbiórka darów „Kielce dla Winnicy”