×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
30.06.2023
Podziękowania dla SIEW od Mera Winnicy za wsparcie Ukrainy

Zagraniczna delegacja z wizytą w Kieleckim Parku Technologicznym.

W KPT gościł Serhii Morhunov - Mer Miasta Winnica oraz Pavlo Yablonskyy - Sekretarz Winnickiej Rady Miejskiej. Ukraińskiej delegacji towarzyszyli goście z partnerskiego miasta Ramla w Izraelu, którzy przebywają w Kielcach z okazji święta miasta: Ronen Rothstein – Członek Rady Miasta Ramla oraz Oran Rozenberg – Dyrektor Wydziału ds. Wydarzeń i Wymian Zewnętrznych.

Prezydent Bogdan Wenta podziękował kieleckim firmom oraz instytucjom, które włączyły się w niesienie pomocy Ukrainie. - Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że ta wojna to nie jest sprint, tylko będzie trwała długo. Działania długoterminowe bez pomocy biznesu, także tych dużych firm nie byłyby możliwe i za to bardzo dziękuję. Podkreślił także znaczenie przyjaźni i współpracy polsko-ukraińskiej, a w szczególności 65-lecie współpracy z miastem Winnica.

W swoim przemówieniu Serhii Morhunov, Mer Miasta Winnica, zaznaczał:

- Gdyby nie było wyjątkowego patriotyzmu Ukraińców, poczucia zjednoczenia w tej walce oraz wsparcia całego demokratycznego świata, Ukrainy już by nie było, a dalej nie byłoby Europy. Chcę podziękować i Kielczanom, i Polakom i całemu demokratycznemu światu za to, co robicie, za tę ogromną pomoc, jaka w czasie tej wojny jest udzielana. I doskonale w Winnicy rozumiemy, że to nie tylko Urząd Miasta Kielce, ale to firmy, to każda osoba indywidualna, która pomaga i trzyma kciuki za wygraną Ukrainy. Nie tylko miastu, instytucjom, firmom, każdej indywidualnej osobie.

W trakcie spotkania Mer przekazał na ręce Prezydenta Miasta Kielce flagę Ukrainy z podpisami i słowami wdzięczności, jakie oddziały wojskowe Winnicy kierują do społeczności miasta Kielce. Podziękowania otrzymały firmy, instytucje oraz stowarzyszenia, które w szczególny sposób szczególny zaangażowały się w pomoc Ukrainie: Barlinek, Industria, DS Smith, Bank Żywności w Kielcach, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód oraz Kielecki Park Technologiczny.

- Każdego ranka kiedy się budzę mam nadzieję, że usłyszę w radiu, że to koniec wojny w Ukrainie – podkreślała Justyna Lichosik, Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. - Ze strony firm, które dzisiaj są na tym spotkaniu, ale także firm, które są w Parku zaangażowane, bardzo liczymy na ten koniec i że będziemy mogli zmienić aktywność, którą teraz realizujemy i zaangażować się w działania związane z odbudową Ukrainy.

Na koniec Mer przekazał serdeczne pozdrowienia dla kielczan w związku z obchodzonym Świętem Kielc i przekazał życzenia - Wszystkim Kielczanom i Polakom chcę życzyć zdrowia, optymizmu i żadnej wojny.

Źródło: KPT

 

Podziękowania dla SIEW od Mera Winnicy za wsparcie Ukrainy
Podziękowania dla SIEW od Mera Winnicy za wsparcie Ukrainy