×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
9591912972
REGON:
260423101
03.02.2024
Patronat honorowy Wojewody Świętokrzyskiego nad projektem SIEW i Fundacji LEX Generalis

Mamy zaszczyt poinformować, iż Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk objął Patronatem Honorowym projekt "Świętokrzyskie - rozwój i partnerstwo na rzecz profesjonalnego poradnictwa".

Celem projektu pn. "Świętokrzyskie - rozwój i partnerstwo na rzecz profesjonalnego poradnictwa" jest zwiększenie dostępności usług poradniczych w województwie świętokrzyskim dla min 300 osób i 40 organizacji, które takiej pomocy potrzebują w 5 obszarach poradnictwa: prawnego, psychologicznego, obywatelskiego, konsumenckiego i zawodowego.
W grupie tej przewidziano także wsparcie 100 uchodźców z Ukrainy.
Dodatkowo zaplanowano cykl szkoleń i spotkań edukacyjnych z udziałem 140 nauczycieli i 210 uczniów świętokrzyskich szkół.

Przez dwa najbliższe lata partnerzy będą prowadzić punkty bezpłatnych porad w Kielcach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Rżuchowie, a także organizować warsztaty tematyczne i konsultacje w całym regionie.

Projekt finansowany będzie ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych - edycja 2024.

Patronat honorowy Wojewody Świętokrzyskiego nad projektem SIEW i Fundacji LEX Generalis