×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
20.09.2012
Rozpoczęła się nauka języka polskiego w Chmielnickim i Winnicy

Za nami pierwsze zajęcia nauki języka polskiego dla polonijnej młodzieży w Chmielnickim i Winnicy.

Jest to jeden z kluczowych etapów projektu pn. "POLONIJNE MULTICENTRUM EDUKACYJNE.E-learning i mediateka w Winnicy i Chmielnickim", który nasza organizacja realizuje w partnerskiej współpracy z ukraińskimi organizacjami pozarządowymi z Chmielnickiego i Winnicy.

W projekcie współfinansowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP przewidziano realizację kursu podstaw języka polskiego, otwarcie mediatek i platformy e-learning.
W zajęciach "tradycyjnych" bierze udział 32 słuchaczy w wieku od 16 do 25 roku życia z Chmielnickiego i Winnicy.
Lekcje prowadzą doświadczeni nauczyciele z dwóch partnerskich organizacji: Ukraińsko - Polskiego Centrum Chmielnickiego Państwowego Uniwersytetu Pani Julia Serkova oraz Włodzimierz Dubiniewicz oraz Winnickiego Kulturalno - Oświatowego Związku Polaków - Pani Maria Kozyrska - Mazur i Pani Wiktoria Krawczuk.
Przewidziano realizację 48 godzin zajęć "tradycyjnych", 16 godzin na platformie e-learning oraz 10 godzin warsztatowych podczas wizyty w Polsce.

Słuchacze zostali podzieleni na 4 grupy, a zajęcia odbywają się równolegle w dwóch miastach: Chmielnickim i Winnicy.
Jest to niełatwe przedsięwzięcie, ale wieloletnie doświadczenie kadry nauczycieli jest kluczowe i pomocne. Przez lata pracy nauczyciele wypracowali własne programy i metody nauczania. Ciekawostką jest to, iż dzięki temu w każdym z ww. miast realizowane są autorskie programy.

W ramach projektu zaplanowaliśmy także wizytę edukacyjną w Polsce, która odbędzie się w dniach od 15 do 19 października 2012 r.
Uczestnicy kursu zamieszkają na Zamku w Sobkowie k. Kielc. W każdym dniu zaplanowano edukacyjne wizyty, które pozwolą naszym gościom na bezpośredni kontakt z polską historią, literaturą i językiem.

MSZ

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach zadania „Współpraca z Polakami i Polonią za granicą”.

Rozpoczęła się nauka języka polskiego w Chmielnickim i Winnicy