×
ul. Henryka Sienkiewicza 78A
25-501 Kielce
tel/fax:
NIP:
959-191-29-72
19.10.2012
Polonijna młodzież w naszym regionie - fotorelacja

W dniach 15 - 19 października w województwie świętokrzyskim przebywa 34 - osobowa delegacja z Chmielnickiego i Winnicy. Jest to jeden z etapów projektu pn. „POLONIJNE MULTICENTRUM EDUKACYJNE. E-learning i mediateka w Winnicy i Chmielnickim” realizowanego przez Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód przy współfinansowaniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 95

Nasi goście mieszkają na Zamku w Sobkowie, gdzie dotarli późnym wieczorem w poniewdziałek (15 X).
We wtorek pierwszym punktem wizyty było spotkanie w Urzędzie Miasta w Kielcach. Pierwszej prezentacji dokonała Pani dr Zdzisława Owsiak prorektor do spraw studenckich i dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, która przedstawiła możliwości studiowania w Kielcach. Kolejna część spotkania poświęcona została prezentacji Kielc. Na pytania gości odpowiadał Przewodniczący Rady Miasta Kielce Tomasz Bogucki.
Po tym spotkaniu delegacja udała się na spotkanie do Urzędu Marszałkowskiego, gdzie prezentacji regionu dokonała Pani Ewa kapel - Śniowska - Zastępca Dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury Sportu i Turystyki.
Podczas prezentacji na gości czekały niespodzianki i konkursy językowe. Wszyscy otrzymali pamiątki związane z województwem świętokrzyskim.
W Urzędzie Wojewódzkim z uczestnikami spotkał się Wicewojewoda Grzegorz Dziubek. Spotkanie było okazją do dyskusji nt. możliwości rozwoju dalszej współpracy regionów świętokrzyskiego i Podola.
Ostatnim punktem wtorkowej wizyty w Kielcach było spotkanie na Wydziale Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Ofertę edukacyjną dla młodzieży przedstawili kolejno dziekan Wydziału dr hab. prof. UJK Wojciech Saletra oraz prodziekan dr Anna Dybała.
Natomiast w środę rano delegacja gościła w rektoracie Uniersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie gości przyjął prorektor ds. dydaktyki prof. UJK Janusz Król. W dalszej części dnia odbyły się wizyty w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej oraz Szkolanym Domu w Ciekotach.

MSZ

Polonijna młodzież w naszym regionie - fotorelacja